REKONDIČNÍ, KLASICKÁ MASÁŽ

HMAT je náš první smysl. Potřeba dotyku je nesmírně důležitá už v době zrození nového človíčka. Dotyk je potřebný pro růst a pocit pohody. Jemné masáže předčasně narozených dětí redukují vylučování stresového hormonu, posilují imunitní systém, stimulují vegetativní funkce nervu vagus /bloudivého nervu/ a tlukot srdce, dýchání a krevní tlak se stabilizují. Zvýšené hladiny adrenalinu a noradrenalinu mimořádně urychlují vývojový proces, např. v plících a v sympatickém nervovém systému, který řídí rozhodující životní funkce. Dětičky přibývají při stejném příjmu potravy o 47% rychleji než děti bez kontaktních masáží.

Už víme proč je naše řeč prosycena metaforami o DOTYKU. PROČ se cítíme DOTKNUTÍ, pohnutí, PROČ trpíme pod tlakem okolí, PROČ při nadměrné zátěži znervózníme, PROČ reagujeme DOTČENĚ či citlivě, PROČ tvrdíme, že se nás něco NEDOTKLO. Víme, PROČ nejsou tělesné kontakty s jinými lidmi nikdy bezvýznamné. PROČ neprotestujeme, když se naší ruky nebo ramene dotkne při rozhovoru jiný člověk. PROČ je důležité DOTÝKAT SE milovaného člověka. Tyto gesta dokáží zvednout náladu, potěšit, zmírnit bolest, uvolnit napětí, ubrat strach. Ruce jsou poslové našich pocitů.

Tolik a ještě daleko více zajímavostí odhalili přední světoví neurologové a psychologové.

zdroj: SK časopis GEO 7/2008


SHIATSU

„Buď vděčný existenci, užívej si nádherného života, který Tě obklopuje. Miluj – protože zítřek není jistý. Neodkládej nic hezkého na zítřek. Žij intenzivně, totálně, tady a teď.“ Osho

Tento druh masáží pracuje s energetickými drahami v našem těle, které máme všichni bez rozdílu původu a vyznání… Svoje kořeny mají v dávné historii Japonska.

Uvolnění zablokované, nahromaděné energie a naopak doplnění „hladových“ míst v síti těchto drah vede ke spuštění samouzdravujícího procesu člověka. Změny se dějí na úrovni tělesné i duševní, neboť vše souvisí se vším a stav jednotlivých orgánů ovlivňuje naše nálady a emoce. A tak je tomu samozřejmě i naopak.

Masáž SHIATSU se provádí na podložce na zemi v oblečení. Klient si s sebou přinese volný pohodlný oděv – triko, tepláky, ponožky. Čeká Vás příjemné uvolňování a protahování vašich energetických drah (meridiánů).BAŇKOVÁNÍ

Tuto terapii používám jako doplněk při masážích, dle aktuálního stavu klienta. Baňky, z nichž je odsátý vzduch, po přiložení na plná místa vytahují toxiny z hloubky na povrch těla, odkud jsou přirozeně odplaveny pomocí lymfatického systému.

Baňky přikládám většinou po dohodě s klientem při klasické masáži. Podle stavu těla jednotlivých klientů a jejich „znečištění“ se někdy mohou vyskytnout po aplikaci baněk modřiny, které se během pár dní ztratí. Při opakování terapie se většinou pozvolna ztrácí tvoří se minimálně.TYGROVÁNÍ

Tygrování znamená v podstatě zahřívání energetických drah pomocí dvou kovových trubiček, ve kterých jsou zasunuty hořící tibetské tyčinky. Velmi příjemné je tygrování v od podzimu do jara. Tepelnou stimulací podbřišku a kosti křížové dochází velmi často k pozitivním gynekologickým nápravám.

ZÁSADITÁ MASÁŽ BYLINNÝMI PEČETĚMI

Tento druh masáže aktivuje prokrvení a látkovou výměnu. Působením rostlinných účinných látek jsou kyseliny a jedy vyloučeny kůží.

Nejprve naneseme na pokožku speciální zázvorový olej a zásaditou sůl MeineBase. Prokrvující peeling, který masáži předchází je velmi efektní, optimálně připravuje pokožku na následující proceduru a zahajuje proces detoxikace. Během masáže se uvolňují účinné látky z teplých a vlhkých bylin a působí společně s olejem a solí přes pokožku. Masážní tahy jsou vedeny ve směru vylučování. Pečetě jsou velmi teplé, jsou jednou z nejintenzivnějších metod regenerace a péčí o tělo. Povzbuzují látkovou výměnu, zlepšují prokrvení a pomáhají masírovanému dosáhnout rovnováhy těla a duše.

Výsledkem je detoxikace, uvolnění nevyloučených zbytků látkové výměny, podpora krevního, lymfatického a vylučovacího systému, regenerace, uvolnění, antistresový efekt.

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Historie čokolády sahá do dob slavných Mayů, kteří začali s pěstováním kakaovníků před několika tisíci lety.

V 15. století ovládli pěstování kakaa a výrobu čokolády Aztékové, kteří dokonce kakaovými boby platili. Poté se tajemství receptury na výrobu čokoládového nápoje ujali Španělé a ovládli trh s kakaovými boby do 18. století. Z jižní Ameriky a Mexika se kakao dostalo do Evropy, Francouzi i Angličané pěstovali kakao ve svých koloniích téměř po celém světě.

PROČ ČOKOLÁDĚ ANO ???

  • krátkodobý zdroj energie
  • aktivuje látkovou výměnu, čímž urychluje spalování tuků
  • má vysoký obsah vápníku a hořčíku
  • stimuluje tvorbu serotoninu a endorfinu (hormonů štěstí)
  • obsahuje fluor - zpevňuje zuby
  • obsahuje draslík – pomáhá snášet psychickou zátěž
  • podporuje dýchání
  • vitamín A a theobromin spolu s flavonoidy působí na redukci krevních sraženin, tím zabraňuje ucpávání cév.
  • Prostřednictvím kyseliny stearové zvyšuje „hodný“ cholesterol HDL a snižuje hladinu „špatného“ LDL. Obsahuje antioxidanty a vitamíny A,E
  • Kakao v čokoládě obsahuje flavonoidy a antokyany (rostlinné chemikálie), které omezují nepříznivé účinky volných radikálů v těle.

Čokoládová masáž je velice příjemná procedura, při které se uvolní Vaše tělo i duše.

Díky čoko masáži a zábalu tělo vstřebává vitamíny a minerály, antioxidanty a aminokyseliny, čímž se příznivě ovlivňuje stav pokožky, činnost srdce, detoxikace. Uvolní se stres, zlepší krevní i lymfatický oběh, metabolismus, svaly se zbaví napětí.

Příjemná je vůně, teplota, přichází také velmi ojedinělý a příjemný vjem doteku jak pro masírovaného tak pro mě, jako maséra. Masáž čokoládou je lehká. Moji klienti už vědí, že dokážu pořádně zabrat. Ovšem při masáži čokoládou se stávám i já beránkem.

Co Vás čeká…

Nejprve z těla odstraním peelingem starou kůži a tím se otevřou póry pokožky. Dále nanesu vrstvu čokolády, se kterou provedu masáž. Poté použitou čokoládu omyji, neboť obsahuje „nečistoty“ vyloučené pokožkou. Nanesu novou čokoládu, která už bude mít jiné, vyšší poslání – odevzdat tělu všechny, výše zmíněné, prospěšné látky. V zábalu si ještě poležíte a odpočinete. Po konečném mytí je ještě věnována Vašemu tělu závěrečná péče. Provonění čokoládovým, kokosovým nebo pomerančovým bio krémem.

Přeji Vám příjemný zážitek :-)

Copyright Pardubice-masáže.cz 2020.