REKONDIČNÍ, KLASICKÁ MASÁŽ

HMAT je náš první smysl. Potřeba dotyku je nesmírně důležitá už v době zrození nového človíčka. Dotyk je potřebný pro růst a pocit pohody. Jemné masáže předčasně narozených dětí redukují vylučování stresového hormonu, posilují imunitní systém, stimulují vegetativní funkce nervu vagus /bloudivého nervu/ a tlukot srdce, dýchání a krevní tlak se stabilizují. Zvýšené hladiny adrenalinu a noradrenalinu mimořádně urychlují vývojový proces, např. v plících a v sympatickém nervovém systému, který řídí rozhodující životní funkce. Dětičky přibývají při stejném příjmu potravy o 47% rychleji než děti bez kontaktních masáží.

„Už víme proč je naše řeč prosycena metaforami o DOTYKU. PROČ se cítíme DOTKNUTÍ, pohnutí, PROČ trpíme pod tlakem okolí, PROČ při nadměrné zátěži znervózníme, PROČ reagujeme DOTČENĚ či citlivě, PROČ tvrdíme, že se nás něco NEDOTKLO. Víme, PROČ nejsou tělesné kontakty s jinými lidmi nikdy bezvýznamné. PROČ neprotestujeme, když se naší ruky nebo ramene dotkne při rozhovoru jiný člověk. PROČ je důležité DOTÝKAT SE milovaného člověka. Tyto gesta dokáží zvednout náladu, potěšit, zmírnit bolest, uvolnit napětí, ubrat strach. Ruce jsou poslové našich pocitů.“

Tolik a ještě daleko více zajímavostí odhalili přední světoví neurologové a psychologové.

SHIATSU

Tento druh masáží pracuje s energetickými drahami v našem těle, které máme všichni bez rozdílu původu a vyznání. Svoje kořeny mají v dávné historii Japonska.

Uvolnění zablokované, nahromaděné energie a naopak doplnění „hladových“ míst v síti těchto drah vede ke spuštění samouzdravujícího procesu člověka. Změny se dějí na úrovni tělesné i duševní, neboť vše souvisí se vším a stav jednotlivých orgánů ovlivňuje naše nálady a emoce. A tak je tomu samozřejmě i naopak.

Masáž SHIATSU se provádí na podložce na zemi v oblečení. Klient si s sebou přinese volný pohodlný oděv – triko, tepláky, ponožky. Čeká Vás příjemné uvolňování a protahování vašich energetických drah (meridiánů).

„Buď vděčný existenci, užívej si nádherného života, který Tě obklopuje. Miluj – protože zítřek není jistý. Neodkládej nic hezkého na zítřek. Žij intenzivně, totálně, tady a teď.“

BAŇKOVÁNÍ

Tuto terapii používám jako doplněk při masážích, dle aktuálního stavu klienta. Baňky, z nichž je odsátý vzduch, po přiložení na plná místa vytahují toxiny z hloubky na povrch těla, odkud jsou přirozeně odplaveny pomocí lymfatického systému.

Baňky přikládám většinou po dohodě s klientem při klasické masáži. Podle stavu těla jednotlivých klientů a jejich „znečištění“ se někdy mohou vyskytnout po aplikaci baněk modřiny, které se během pár dní ztratí. Při opakování terapie se většinou pozvolna ztrácí tvoří se minimálně.

TYGROVÁNÍ

Tuto terapii používám jako doplněk při masážích, dle aktuálního stavu klienta. Baňky, z nichž je odsátý vzduch, po přiložení na plná místa vytahují toxiny z hloubky na povrch těla, odkud jsou přirozeně odplaveny pomocí lymfatického systému.

Přeji Vám příjemný zážitek :-)